• Rss
جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر


گفتگوی فرمانده حوزه با سازمان بسیج دانشجویی کشور

مهر 03 نوشته شده توسط  مدیر سایبری حوزه بازدید 230 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان از دانشگاه مطالبه کرد :
دانشگاه از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی حمایت کند.

Mosahebe BSO 1
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ اشکان منیعات مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان در مورد فعالیتهای سال 95 توضیح داد: بسیج دانشجویی با توجه به ضرورت جهاد علمی و شرایط دانشگاه، فعالیت های خود را در حوزه علمی تقویت کرده و در قالب پژوهشکده شهید چمران برنامه های علمی خود را انجام می دهد. این پژوهشکده با تشکیل هسته های علمی و تخصصی در رشته های اپتیک و لیزر، هوافضا و دریا، جذب دانشجویان، برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی و مسابقات علمی فعالیت می کند.
 
وی افزود: پژوهشکده شهید چمران بسیج دانشجویی در راستای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان در قالب همکاری با هسا (هواپیماسازی اصفهان) پروژه هایی را دریافت و توسط هسته های علمی اجرا می کند. این پژوهشکده همچنین با حمایت مالی از پروژه های دانشجویی هسته ها، برگزاری دوره ها و بازدیدهای تخصصی مرتبط با پروژه ها، دانشجویان را در جهت ورود به عرصه تولید و اقتصاد دانش بنیان هدایت و راهنمایی می کند. همچنین قرار است به تازگی از موتورهای هیبریدی این پژوهشکده نیز رونمایی شود.

Mosahebe BSO 2

منیعات با اشاره به فعالیتهای فرهنگی و قرانی بیان کرد: هرساله یادواره شهدای گمنام دانشگاه در اردیبهشت ماه به مدت چهار روز در قالب برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، سخنرانی و برپایی نمازجمعه شهر شاهین شهر در مسجد دانشگاه برگزار می گردد. امسال نیز چهاردهمین یادواره شهدای گمنام طبق روال سال های گذشته به صورت باشکوهی برگزار شد.
وی تشریح کرد: برگزاری مسابقه قرآنی ماء معین در سه محور ترجمه وتفسیر قرآن، شیعه شناسی و حدیث به صورت گروهی با شرکت یکصد و بیست نفر از دانشجویان برگزار شده است.
مسئول بسیج دانشجویی مالک اشتر گفت: گروه جهادی امیرالمومنین، امسال در دو روستای صالح کوتاه و چین از توابع شهرستان کوهرنگ، در قالب گروه خواهران و برادران به فعالیتهای فرهنگی، آموزشی و عمرانی پرداخته است. این گروه قرار است در یک دوره سه ساله اقدامات جهادی را در این دو روستا انجام دهد.

Mosahebe BSO 3

منیعات تأکید کرد : علی رغم تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، به دلیل برخی سیاست ها و فضای خاص دانشگاه، اجازه برگزاری این کرسی ها به بسیج دانشجویی داده نمی شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه زمزمه هایی از برخی نهادهای دانشگاه مبنی بر تضعیف نمودن بسیج نظیر محدود نمودن فعالیت های دانشجویان خوش ذوق و فعال انقلابی در امور فرهنگی نظیر مسجد دانشگاه به گوش میرسد، در حالی که از زمان سپردن این سنگر مهم به دانشجویان انقلابی، شاهد اثربخشی و ایجاد برنامه های متنوع در آن بودیم؛ به گونه ای که هم دانشجویان و هم اساتید به این موضوع اذعان داشته اند. همواره امیدواریم همانند دوره های گذشته با حمایت مسئولین از این تشکل انقلابی و مؤثر در دانشگاه، شاهد اعتلای سطح علمی، بصیرتی و فرهنگی بیش از پیش دانشجویان این دانشگاه باشیم، چراکه با عنایت الهی در هر شرایط به وظایف خود در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی در سنگر مهم دانشگاه عمل خواهندکرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


صفحه اصلیاخبار بسیجگفتگوی فرمانده حوزه با سازمان بسیج دانشجویی کشور بالای صفحه

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اوقات شرعی

655167
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
124
973
6186
20901
32069
655167

آی‌پی شما: 54.161.40.41